Stařeč : Horní Újezd

2:0 (0:0)

Branky: 50. Havlíček Dominik (Špaček) , 55. Ježek Rostislav (Stuchlík)

Sestava: Trnka – Valíček, Linhart, Lorenc, Ježek R. – Ježek L. (84. Barák), Stuchlík, Bříza, Havlíček (89. Muller) – Špaček, Přikryl (46. Janík)

V prvním mistrovském utkání nového ročníku soutěže jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Horního Újezda. Do utkání jsme vstoupili aktivně a prvních deset minut bylo v naši režii, kdy jsme si vypracovali dvě slibné šance, které soupeř odvrátil pouze na rohové kopy. Tyto jsme však nedokázali následně také využít. Zbytek prvního poločasu se hrálo pouze mezi velkými vápny a zakončení obou mužstev bylo pouze střelbou ze střední vzdálenosti, kdy toto bylo nepřesné a nebo střely oba golmani s přehledem likvidovali. V této pasáži z naší strany chyběl větší pohyb bez míče, nabídka na přihrávku a dravost k zakončení. Vyprodukovali jsme ve středu hřiště několik nepřesných přihrávek a dovolili jsme tak soupeři dostat se do hry. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním přidat na obrátkách. Toto jsme splnili hned od první minuty. Zlepšili jsme pohyb  a přihrávku, čímž jsme si vytvořili územní převahu a byli jsme herně lepším mužstvem. Soupeř hrozil pouze z ojedinělých brejkových situací. V padesáté minutě šli hosté do brejku, který však Matěj Trnka v naší brance perfektním zákrokem na hranici velkého vápna zlikvidoval. Z tohoto jsme založili protiútok, který jsme proměnili v první branku zápasu a šli do vedení. Tato branka nás ještě více nakopla a ještě více jsme se dostali do herní pohody. O pět minut později jsme využili další kombinační akci a zvýšili na 2:0. Od této chvíle jsme již hru a zbytek zápasu kontrolovali. Vypracovali jsme si ještě několik vyložených brankových příležitostí, které jsme však již nedokázali využít. V zakončení jsme již byli nepřesní nebo jsme nechali vyniknou hostujícího golmana. Diváci tedy viděli zápas dvou rozdílných poločasů, kdy první byl herně vyrovnaný, s malým množstvím šancí na obou stranách. Ve druhém jsme již byli lepším mužstvem na hřišti s vypracováním velkého množství brankových příležitostí. Všem našim hráčům je třeba za předvedený výkon a to zejména ve druhém poločase poděkovat. Ale vzhledem k tomu, že příští kolo zajíždíme k utkání do Rokytnice nad Rokytnou, tak musíme ještě přidat, kdy tento výkon by nemusel na vítězství stačit.