Hodnocení zápasů žáků

Po zápase na Vrchovině následovaly dva zápasy žáků v domácím pro-středí. Prvním soupeřem byli žáci Bystřice nad Perštejnem. Jako vždy začínali mladší a to v této sestavě: Pevný Rygl, Tekal, Barák, Simonides, Kirchdorfer, Hašek, Caha, Čermák, Novák, Štěpnička, Vláčil. Od začátku utkání byli aktivnější domácí hráči, ale dlouho se nedařilo vyjádřit převahu brankově a to i díky tomu, že neproměnili penaltu. A tak jediným střelcem v prvním poločase byl domácí Rygl. A aby toho nebylo málo soupeř na začátku druhého poločasu vyrovnal na 1:1. Až po té se konečně převaha domácích začala projevovat i na skóre. Mezi 49. a 54. minutou se skóre měnilo 3x, když se postupně prosadili Čermák, Štěpnička a Novák. I nadále byli domácí žáci lepší, ale skóre se znovu měnilo až v poslední desetiminutovce, kdy se v rozmezí 65. až 68. minuty brankově prosadili Simonides, Štěpnička, Rygl a Barák. A stanovili tak konečný výsledek utkání na 8:1. Tímto vítězstvím si uchovali mladší žáci šanci bojovat o titul krajského přeborníka.

Poté již vyběhli na trávník starší žáci. Jejich sestava vypadala takto: Ježek-Kouba, Lojda, Juza, Hašek-Gajdoš, Dračka, Novotný, Kružík-Němec, Čermák. Na střídání byli připraveni Kirchdorfer a Barák. I když chyběli domácím žákům dva hráči základní sestavy a museli je nahradit mladší žáci, soupeř byl na tom ještě hůře. V jeho sestavě bylo absencí více a podle toho také vypadal začátek utkání, kdy jsme si vytvořili herní převahu a rodily se i šance a jednu z nich proměnil Němec. Pak však naši žáci nepochopitelně přestali hrát a soupeř trestal velice povedenou střelou. Chvíli ještě trvalo, než si naši žáci uvědomili, že se soupeř neporazí sám a ve druhé polovině prvního poločasu opět zabrali a mezi 20. a 39. minutou v podstatě rozhodli utkání. Gólově se postupně prosadili Kružík, Němec, Dračka a Čermák a stanovili tak poločasový výsledek na 5:1. Ve druhém poločase se soupeř snažil o to, aby nedostal moc branek. To se mu moc nedařilo a tak se v 46. minutě prosadil Gajdoš a v 51. Novotný. Pak jsme si opět vybrali hluchou část zápasu a vrátili jsme do něj v 65. minutě, kdy na 8:1 zvyšoval Dračka, v 72. přidal další branku Juza o dvě minuty později zvyšoval na 10:1 Dračka a skóre uzavřel v 78. Kirchdorfer a stanovil výsledek na konečných 11:1. Tímto vítězstvím se starší žáci udrželi v Krajském přeboru i na další sezónu, čemuž se při problémech s hráči na podzim, moc nevěřilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *