Stařeč : Luka nad Jihlavou

Stařeč : Luka nad Jihlavou  0:2 (0:0)

Branky: 71. Tuma Lukáš, 78. Toman Filip

Sestava: Ježek M. – Uhlíř, Müller, Kaňka, Stuchlík – Dolníček (46. Strouha), Linhart, Bříza, Kašiar (68. Svoboda) – Špaček, Ježek L. (77. Přikryl)

V dalším mistrovském utkání jsme doma nastoupili proti Lukám nad Jihlavou, které se drží na předních místech tabulky. Od začátku utkání byl soupeř opticky lepším mužstvem, který si vypracovával šance a ohrožoval naší branku. Jejich zakončení však bylo většinou ze střední vzdálenosti a nebo po centrovaných míčích do našeho vápna. Zakončení však většinou končilo mimo naši branku a nebo vše likvidoval Míra Ježek pěknými zákroky. Od dvacáté minuty jsme situaci hostům ještě více usnadnili, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Uhlíř a šli jsme do deseti. Nezbylo nám nic jiného než se soustředit na obranu a vyčkat nějaké brejkové příležitosti. Toto jsme plnili vcelku dobře a první poločas se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Po přestávce byl obraz hry stejný jako první. Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou a my jsme hrozili z brejkových akcí, kdy jsme i tak byli v několika případech blízko vstřelení branky. Všichni naši hráči si plnili hráčské úkoly na sto procent a tlaku soupeře jsme odolávali až do sedmdesáté minuty. V tuto chvíli jsme však soupeři vlastní chybou a nesmyslným otevřením hry soupeři prakticky skórovat umožnili. V době, kdy jsme soupeře konečně chvíli zavřeli do jejich velkého vápna přišel rychlý útok do otevřené obrany, který s přehledem proměnili.  Za osm minut poté si hosté pojistili vítězství ještě druhou brankou, což bylo v důsledku snahy z naší strany o vyrovnání. Poté jsme mohli ještě zápas zdramatizovat, protože rozhodčí  nařídil po faulu ve velkém vápně pokutový kop pro naše barvy. Brankař hostů však perfektním zákrokem penaltu zlikvidoval. I vzhledem k tomu, že jsme skoro celou dobu hráli o jednoho hráče v poli méně, tak jsme určitě přinejmenším soupeře řádně potrápili. Musím říci, že hosté byli po celou dobu lepším mužstvem, ale i tak jsme jim hru znepříjemnili a dlouho sahali po jednom bodu. Myslím, že je třeba všechny naše hráče, kteří v utkání nastoupili pochválit, přinejmenším za bojovnost a zodpovědný přístup, kdy nebýt opravdu jedné školácké chyby, tak mohlo být všechno úplně jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *