Moravské Budějovice : Stařeč

0:3 (0:1)

branky: 34. Špaček Pavel, 55. Špaček Pavel, 81. Přikryl Roman

Sestava: Ježek M. – Svoboda, Müller, Dvořák, Stuchlík (84. Kašiar) – Dolníček (74. Ježek R.), Lorenc, Linhart (62. Kaňka), Strouha (62. Bříza) – Zejda (74. Přikryl), Špaček

V prvním venkovním utkání jarní části soutěže jsme se představili na hřišti prvního celku tabulky v Moravských Budějovicích. Hrál se oboustranně pohledný zápas se šance na obou stranách. V úvodu utkání si brankové příležitosti vypracovali domácí a poté následovaly i naše šance, ale na obou stranách bez brankového efektu. Až v probíhající čtyřiatřicáté minutě jsme šli do vedení. Poslední desetiminutovku jsme si již pohlídali a díky pozorné obraně jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Do kabin jsme šli tedy s jednobrankovým náskokem. Obraz hry ve druhém poločase byl podobný prvnímu. Obě mužstva si vypracovaly několik vyložených brankových příležitostí, kdy však domácí zahodili i ty nejvyloženější. Což jsme potrestali v pětapadesáté minutě, kdy jsme využili hrubé chyby obrany domácích a zvýšili na 2:0 pro naše barvy. Poté domácí ještě více přidali na obrátkách, ve snaze se zápasem něco udělat ale, když čtvrt hodiny před koncem neproměnili ani nabídnutý pokutový kop, který perfektním zákrokem zlikvidoval náš golman a po pár minutách poté se blýskl ještě bravurním zákrokem, kdy míč směřoval do šibenice bylo jasné, že v Budějovicích budeme bodovat. Výsledek jsme ještě devět minut před koncem pojistili třetí brankou. V utkání jsme určitě nebyli herně lepším mužstvem. Obraz hry se jevil určitě vyrovnanou partií. Zápas jsme však dovedli do vítězného konce pouze zásluhou koncentrovaného a zodpovědného výkonu všech našich hráčů a větším klidem v koncovce. Na rozdíl od soupeře jsme dokázali ve třech případech skórovat, ale domácím i přes vyložené šance tato radost nebyla souzena. Zisk tří bodů z tohoto zápasu má pro nás určitě cenu zlata.