Stařeč : Stonařov

1:1 (1:0)

Branky: 37. Špaček Pavel – 71. Škrdla Martin

Sestava: Ujčík – Uhlíř, Müller, Dvořák, Bříza – Dolníček (46.Kašiar), Lorenc (68. Kaňka), Linhart, Zejda – Ježek R., Špaček

V prvním mistrovském utkání jarní části soutěže jsme na domácím hřišti přivítali soupeře ze Stonařova. V první čtvrthodině se hrál vyrovnaný zápas, kdy bylo vidět, že se obě mužstva vzájemně poznávají. Těžiště hry bylo pouze mezi vápny, bez vypracování vyložené šance. Poté jsme přidali na obrátkách, začali jsme více kombinovat a vypracovali si i několik brankových příležitostí. V koncovce jsme však byli nepřesní. Až v probíhající sedmatřicáté minutě jsme konečně skórovali a šli do vedení. Po vstřelené brance jsme si vypracovali ještě dvě slibné šance, kdy při první zachránila soupeře tyč a druhou bravurně zlikvidoval brankař hostí. Hosté v prvním poločase hrozili pouze z ojedinělých protiútoků, které jsme vcelku dobře eliminovali. Do kabin jsme tedy šli za jednobrankového vedení. Druhý poločas jsme chtěli pokračovat v nastavené hře z prvního s tím, že se pokusíme ještě více kombinovat. Realita však byla úplně jiná. Kombinace se vytratila úplně a soupeř zvolil tu nejjednodušší taktiku nakopávaných míčů na útočníky bez jakékoliv mezihry. Této hře jsme se absolutně přizpůsobili a nedokázali jsme se s tímto vyrovnat. Ale i přes tuto skutečnost jsme se v první dvacetiminutovce dostali ve třech případech do brankových příležitostí a mohli náskok zvýšit. Šance jsme však trestuhodně zahodili. Další situace jsme řešili zbrkle, nebo „nefotbalově“. V probíhající jednasedmdesáté minutě přišel trest v podobě šťastné vyrovnávací branky soupeře. Opět po dlouhém nákopu na pravou stranu útočící hráč poslal následně centrovaný míč směrem k naší brance, kdy na tento náš golman nedosáhl a k překvapení všech skončil v naší síti. V posledních patnácti minutách jsme se snažili ještě strhnout vítězství na svoji stranu, kdy jsme více otevřeli hru. Nevycházela nám však finální přihrávka, centry ze stran byly nepřesné a chybovali jsme i v těch jednoduchých situacích. Toto samozřejmě vyhovovalo soupeřovým hráčům, kdy těžili z našich chyb a zakládali svoje brejkové akce po dlouhých nákopech z obrany na útočníky. Diváci tedy v závěru utkání viděli ještě šance na obou stranách. Oba brankaři však již byli bezchybní a vše s přehledem likvidovali. Z tohoto zápasu jsme se museli tedy spokojit pouze s jedním bodem za remízu 1:1. Vzhledem k průběhu utkání jsme za stavu 1:0 měli vsítit druhou branku a zápas již pouze kontrolovat. V koncovce jsme však byli nepřesní a soupeř nás potrestal vyrovnávací brankou. Nelze konstatovat, že by některý hráčů našeho mužstva zápas vypustil. I přesto, že se herně nedařilo všichni bojovali až do samotného konce, se snahou strhnout vedení na naši stranu.