Mladší a starší žáci – Vrchovina

Dalším soupeřem žáků v Krajském přeboru, byli v sobotu 7.5. žáci z Vrchoviny. Jako vždy zahájili mladší žáci, kteří šli do zápasu v této sestavě: Ježek-Gajdoš, Kirchdorfer, Krčál, Barák, Kružík, Tekal, Svoboda, Kouba, Čermák, Novotný, Hašek a Zimola. Od začátku zápasu si naši mladší žáci vytvořili herní převahu, ale problém bylo využívání brankových příležitostí, které si vypracovali. Smůlu protrhl ve 13. minutě střelec posledních zápasů Štefan Gajdoš. K němu se přidali v 19. minutě Michal Krčál a ve 23. Tobiáš Barák. Těsně před koncem přidal čtvrtý gól Jeremiáš Novotný. Poté se prosadili i hosté, kteří těsně před koncem a hned na začátku druhého poločasu snížili na 4:2. V 39. minutě dal rychlou odpověď Michal Krčál a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Domácí si dál vytvářeli šance, ale něco pochytal hostující gólman nebo naši žáci neměli přesnou mušku. I přesto se v 52. minu-tě trefil Jan Tekal a skóre uzavřel z penalty v poslední minutě David Ježek. Konečný výsledek byl tedy 7:2 pro domácí borce, kteří dál bojují o 1. místo ve své skupině, které by je posunulo do bitvy o přeborníka Kraje Vysočiny.

Starší žáci vyběhli na trávník v této sestavě: Krčál-Vyskočil, Juza, Požár, Lojda-Neumann, Vrzal, Němec, Neubert-Pařízek, Ježek. Střídali: Čaněk, Blažek a Gajdoš. V prvním poločase se od začátku hrálo ve svižném tempu z obou stran. Možná o něco lepší byl soupeř, nicméně první se trefili naši žáci, když se křížnou střelou prosadil ve 13. minutě Marek Pařízek. I nadále měla hra vyrovnaný charakter, ale byli jsme to opět my, kteří se radovali ze vstřelené branky, když se ve 28. minutě prosadil nikdo jiný než Štefan Gajdoš 2:0. Tímto výsledkem skončil první poločas. Ve druhém poločase jsme se dostali pod tlak hostí a občas se štěstím odvraceli jejich útoky. V 65. minutě jsme však podnikli jeden z mála rychlých protiútoků a Marek Pařízek se trefil v zápase podruhé. To trochu hosty vyvedlo z míry a vypadalo to, že zápas dohrajeme v klidu. To bychom, ale nesměli být my. Protože jasný zápas si dokážeme spolehlivě zkomplikovat. V 70. minutě jsme špatně odvrátili soupeřův roh a bylo to 3:1. A aby toho nebylo málo za tři minuty se nedomluvil brankář s obránci a od nich odražený míč trefil hostujícího hráče od kterého se odrazil do prázdné brány 3:2. Soupeř vycítil příležitost a hnal se za vyrováním. To jsme už naštěstí nedovolili a tak jsme urvali cenné, ale potřebné vítězství 3:2. Teď o víkendu zajíždějí žáci do Třebíče na zápas s HFK Třebíč. Na domácím hřišti se pak představí v sobotu 21.5., kdy budou mít za soupeře žáky Slavoje Polná. Výkopy utkání jsou tradičně v 9,00 mladší a v 10,45 starší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *