Žáci: Stařeč – HFK Třebíč

Po odloženém utkání s Vrchovinou, vstoupili žáci v neděli do jarní části sezóny. Soupeřem jim byli hráči HFK Třebíč. Nejdříve nastoupili k zápasu ml. žáci a to v této sestavě: Ježek-Barák, Gajdoš, Hašek, Krčál, Kirchdorfer, Komínek, Kouba, Kružík, Čermák, Novotný, Kulovaný. Mladší žáci vstoupili do zápasu lépe a od začátku diktovali tempo. Svoji převahu dokázali vyjádřit i brankově, když se 2x prosadil Jarda Kružík a jednou Michal Krčál. Soupeř si moc šancí nevytvořil, přesto těsně před koncem poločasu dokázal využít zmatku v obraně našich žákú a snížil. Druhý poločas se hrál podle stejných not jako ten první. Domácí si vytvářeli šance, které jim  spolehlivě likvidoval brankář hostí. A opakoval se i scénář z prvního poločasu. Těsně před koncem opět nedorozumění v obraně našich žáků a soupeř trestal snížením. A navíc vzápětí přišel faul a penalta pro hosty. Tu však skvěle zlikvidoval brankář domácích žáků David Ježek a díky tomu zůstal stav 3:2 pro naše žáky.

Starší žáci nastoupili v této sestavě: Krčál-Lojda, Požár, Juza, Neubert—Neumann, Němec, Vrzal, Hort-Dračka, Pařízek, střídali Ježek, Vyskočil, Čaněk. Od začátku se hrál vcelku vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, oba brankáři si však s nimi dokázali poradit. Takže to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 0:0. Proti však byl Ondra Němec, který se těsně před koncem poločasu ukázkově trefil z přímého kopu. Druhý poločas se v podstatě hrál ve stejném duchu jako ten první. My byli častěji na míči a hosté hrozili z rychlých brejků. Nám se podařilo prosadit z rohového kopu, když se trefil David Požár. Ovšem vzápětí po standartní situaci, která zaváněla faulem na našeho brankáře, hosté snížili Kojanem L. Hned po rozehrání se nám po rychlé kombinaci podařilo vstřelit Markem Pařízkem třetí gól a vypadalo to, že o zápase je definitivně rozhodnuto. Bohužel my neumíme dohrát zápas v klidu. Po zbytečném faulu a nepohlídání si hráčů soupeře před svou bránou a L. Kojan snížil na 3:2. I přes závěrečnou snahu soupeře se výsledek podařilo udržet až do konečného hvizdu rozhodčího.

Autor: Jiří Trnka, trenér