Víkendová utkání našich žáků

Za chladného, ale slunečného rána odjížděli žáci k dalším mistrovským zápasům do Humpolce. Až na místě samém se dozvěděli, že se tentokrát bude hrát na umělce. Jak je již zvykem, začínali mladší, kteří nastoupili v této sestavě: Ježek-Gajdoš, Kružík, Krčál, Kotrba, Čermák, Novotný, Česnek, Pavelka Alex, Pavelka Matěj, Chromý, Tekal. Do utkání vstoupili mladší žáci velmi dobře, několikrát ohrozili domácí bránu a v 8. minutě udeřili, když se trefil Štefan Gajdoš. Po brance však trochu ustoupili od nátlakové hry a domácí se vrátili do zápasu. A nejenže se vrátili, ale začali se prosazovat i brankově, což vyústilo v jejich vedení 3:1. Naši žáci však po třetí brance opět zabrali a do konce poločasu se jim podařilo snížit Jardou Kružíkem. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jak skončil ten první, převahou našich hráčů, kteří šli za vyrovnáním. To se jim podařilo v 57. minutě, když se prosadil Vašek Kotrba. Po vyrovnání však mladí opět polevili a domácí začali opět zatápět. Obrana v čele s brankářem však tlaku odolávali, až do poslední minuty, kdy domácí zahrávali ještě rohový kop a po něm vytáhl náš brankář David Ježek famózní zákrok, kterým udržel konečnou a asi i zaslouženou remízu 3:3.

Pak přišli na řadu starší žáci a zase se jednou ukázalo, že fotbal nemá logiku. Z dosavadních otloukánků, se najednou stali vítězové. Po šesti prohrách se zrodilo první vítězství. Starší žáci byli do tohoto utkání posíleni o dvě dívky ročníku 2006, které hostují v Okříškách z FC Vysočina. Jedná se Andreu Ležákovou a Lucku Polákovou. Sestava pro utkání vypadala takto: Krčál-Poláková, Juza, Požár, Kružík-Neumann, Ležáková, Němec, Blažek-Vrzal, Pařízek. Střídali Ježek V., Novotný, Neubert, Gajdoš. Úvod utkání ale nesignalizoval, že by mělo být něco jinak. Domácí útočili a my se úspěšně bránili. Nutno podotknou, že až na jednu výjimku, kdy míč z prázdné brány vykopával David Požár, měli domácí borci vychýlenou mušku. A co prošlo na bránu spolehlivě pochytal Michal Krčál. V 6. minutě jsme podnikli rychlý protiútok a na jeho konci stál Matěj Vrzal a bylo 1:0 pro nás. A to nebylo vše. Ve 13. minutě si postavil míč k provedení trestného kopu David Požár a po jeho ráně zhruba z 20 metrů se domácí brankář natahoval marně 2:0. Domácí žáci se pak otřepali ze šoku, zatlačili nás před naši bránu a snažili se dostat zpět do zápasu. To se jim naštěstí do konce poločasu nepodařilo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro nás. Ve druhém poločase už nebyli domácí tak aktivní, a tak jsme si na začátku vytvořili i my dvě tutovky. První však skončila těsně vedle a druhou zlikvidoval domácí brankář, když chytil míč těsně před brankovou čarou. I domácí si dokázali vytvořit šance, ale udeřili z nich zhruba 20 minut před koncem. V tento moment jsme se začali tak trochu strachovat, jestli máme ještě nějaké síly abychom vedení udrželi nebo ještě lépe navýšili. Naštěstí se podařilo to druhé a v 76. minutě se prosadil Marek Pařízek a dal tak výsledku konečnou podobu 3:1 pro nás. Po závěrečném hvizdu rozhodčího zápasu tak mohla propuknout euforie z vítězství, které bylo dílem všech hráčů a hráček, kteří do zápasu nastoupili. Jen doufáme, že ve stejném duchu odehrajeme i ostatní zápasy z podzimu. Tak přijďte naše žáky povzbudit už tuto sobotu 16.10., kdy sehrají na domácím hřišti další mistrovská utkání s žáky z Velké Bíteše. Začátky zápasů jsou v 9,00 hod. mladší a v 10,45 hod. starší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *