Své první dva zápasy mají v nové sezóně krajského přeboru odehrány starší žáci

V prvním se na domácím hřišti v Okříškách střetli s žáky Velké Bíteše. Do zápasu jsme nastoupili s několika absencemi a navíc jsme čekali s jakou formou se vrátí po zranění brankář týmu Tadeáš Tomek. Po loňské sezóně skončila skoro celá základní jedenáctka, takže se začal v tomto zápase tvořit nový tým. Nutno poznamenat, že soupeř byl fyzicky vyspělejší a proto si po celý zápas udržoval převahu. Nicméně byli jsme to my, kdo šel v zápase do vedení, díky chybě hostujícího brankáře, který neudržel v rukavicích centr a prakticky si míč hodil do branky. Po celý poločas naše obrana pracovala spolehlivě a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Jedinou chybu jsme udělali až těsně před koncem poločasu a soupeř vyrovnal. Druhý poločas měl stejný průběh jako ten první, soupeř útočil, ale my spolehlivě bránili nebo žáci Velké Bíteše měli vychýlenou mušku. A pokud trefili prostor branky, stačil náš brankář zasáhnout. Už to vypadalo na remízu, když se naši obránci v pokutovém území nedomluvili a soupeř trestal. Takže první utkání skončilo naší prohrou v poměru 1:2.

V druhém utkání jsme nastoupili proti žákům z Velkého Meziříčí a to se snahou v tomto utkání bodovat. Začátek zápasu nám vcelku vyšel, tlačili jsme se do útoku, ale soupeř dobře bránil. Pak převzali domácí zčásti iniciativu, ale i tentokrát naše obrana v čele s brankářem fungovala spolehlivě, i když asi ve dvou případech při nás stálo i štěstí. Ale byli jsme to my, kdo se začal během poločasu prosazovat brankově a tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro nás (2x se trefil Michal Pařízek a 1x Honza Kratochvíl). Díky velkému teplu docházeli síly obou mužstvům a tak jsme ve druhém poločase celkem v pohodě drželi domácí daleko od naší brány a pokud se dostali na dostřel stál v bráně jistý Tadeáš Tomek. Navíc se nám podařilo náš náskok ještě navýšit díky Filipu Teplanovi a opět Michalu Pařízkovi, který tak dovršil v tomto zápase hattrick. Škoda jen, že jsme v závěru trochu polevili v koncentraci a dovolili domácím korekci výsledku na konečných 5:2 pro nás. Za hru v obou utkáních patří vyzdvihnout jednak brankáře Tádu Tomka, který se dostává do stejné formy, kterou měl, než ho soupeř zranil, ale rovněž týmového střelce Michala Pařízka, který zatím nastřílel 4 branky. Dále je to kapitán týmu Štěpán Petráněk, ale i zbytek týmu se snaží a bojuje a to je důležité, že víme, že máme i další hráče na kterých se dá stavět.