Mladší a starší žáci – Polná

Dalším soupeřem v mistrovských zápasech žáků, byli hráči Slavoje Polná. Tradičně jako první vyběhli na hřiště mladší žáci. Jejich sestava vypadala takto: Ježek D.-Gajdoš, Kirchdorfer, Krčál, Hašek, Dokulil, Pavelka, Kouba, Novotný, Čermák, Kulovaný a Zimola. Od prvního hvizdu rozhodčího, se hra rychle přelévala od jedné brány ke druhé. Sice si šance vytvářeli spíše domácí žáci, ale jako první udeřili hosté a to již ve 4. minutě. Našim žákům chvíli trvalo než na tuto situaci dokázali zareagovat. Nakonec to byl střelec posledních zápasů Štefan Gajdoš, kdo dokázal v 18. minutě vyrovnat na poločasových 1:1. Obraz hry byl ve druhém poločase stejný jako v prvním, domácí útočili a vytvářeli si šance, ale naráželi na zeď jménem Hatos Petr, který podal v bráně hostí velmi dobrý výkon a tak zápas nakonec skončil remízou 1:1. Starší žáci už věděli, že jejich největší konkurent o udržení Světlá nad Sázavou, dokázal doma zvítězit a tak bylo na nich, aby odpověděli stejně. Sestava na zápas vypadala takto: Krčál-Lojda, Juza, Požár, Neubert-Vrzal, Dračka, Němec, Neumann-Kružík, Pařízek. Na střídání byli připraveni: Gajdoš, Vyskočil, Ježek V., Ježek D., Čaněk. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, náznaky šancí měla obě mužstva. Hosté navíc střelou zpoza vápna olízli břevno domácí branky. Poté však naši žáci podnikli rychlý útok po pravé straně, Lukáš Neumann zatáhl balon do vápna a přihrál po zemi před bránu, kde stál volný Jarda Kružík a bylo to 1:0 pro naše žáky. Hostující žáci se však nevzdávali a i oni si dokázali vytvořit šance. Ty ale spolehlivě kryl Michal Krčál v naší bráně. Navíc mu při jedné střele opět pomohlo břevno. A tak poločas skončil výsledkem 1:0 pro nás. Do druhého poločasu ale vstoupili naši žáci nejlépe, jak mohli. 42. minuta, kombinace před brankou hostí, už dobře postavený Marek Pařízek mohl vystřelit, ale uviděl před bránou lépe postaveného Jardu Kružíka a vedeme 2:0. V podstatě o chvíli později ve 44. minutě hezká kombinace středem hřiště, průnik Marka Pařízka a je to 3:0. Po této brance se dal očekávat nápor hostí, ten se ale nekonal, protože naše obrana v čele s brankářem, až na pár výjimek, pracovala bezchybně. Naopak byli jsme to my, kdo zhruba dalších 15 minut diktoval tempo hry a vytvářel si další šance, bohužel už bez gólového efektu. Až se opět přiblížila poslední desetiminutovka, kterou hosté zahájili rohovým kopem, který se nám podařilo ubránit s velkou námahou. Od této chvíle se však už hosté do žádné větší šance nedostali a my udrželi naprosto zaslouženou výhru 3:0. Nutno podotknou, že to bylo po asi nejlepším výkonu v jarní části soutěže. Kaňkou utkání je zranění Lukáše Neumanna, který si zlomil ruku a sezóna pro něj skončila. A aby toho nebylo málo v příštím zápase ve Světlé bude chybět i kapitán a pilíř obrany David Požár. Pokud ovšem zbytek týmu bude fit a předvede takový týmový výkon jako proti Polné, věříme, že dokážeme tyto absence nahradit. Poslední utkání sezóny pak sehrají žáci na domácím hřišti a to 4.6.2022, kdy jim za soupeře budou žáci z Velké Bíteše.

Autor: Jiří Trnka, trenér

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *